Je naprosto logické, že v zimě nevyužíváme svůj venkovní bazén. Nebylo by přece nic příjemného lézt do studené vody za panujícího chladna, ne-li dokonce mrazu, koledovali bychom si tak dost možná i o nepříjemné marodění.
A proto přes zimu na svůj venkovní bazén zpravidla zanevřeme. Ale než se tak stane, rozhodně bychom se o něj neměli zapomínat postarat. Protože na takovém zazimování nadzemního bazénu https://www.chlorito.cz/blog/zazimovani-bazenu-clanek/do značné míry závisí to, v jakém stavu tento po zimě nalezneme a jak ho budeme a případně nebudeme moci znovu používat v příští koupací sezóně.
I bazén si prostě žádá před zimou své. A co konkrétně že to je?
1. Takový bazén je třeba vyčistit a doplnit do něj adekvátní množství bazénové chemie. Jakkoliv totiž sice nyní do vody nepolezeme, je třeba maximálně snížit riziko toho, že tu zůstane něco, co nám vodu do jara nemálo znehodnotí.
2. Dále je třeba vodu upustit, aby její hladina nedosahovala ke vstupu do filtrace. Protože tam by mohla tato rovněž napáchat nepříjemnosti.
3. Je záhodno odmontovat veškeré zde nainstalované příslušenství a toto vyčistit, usušit a uložit někam, kde se tomu během zimy nemůže nic stát.
4. Vyjmut, usušen a vhodně uložen musí být i písek z bazénové filtrace.
5. Do zbylé vody je záhodno umístit dilatační plováky, jež se postarají o to, aby ani v těch nejtřeskutějších mrazech nepotrhal stěny bazénu zde utvořený led.
6. Je záhodno aplikovat i zazimovač, jenž se postará o kvalitu vody v průběhu celé zimy.
7. A nakonec je třeba zakrýt vše důkladně plachtou, jež zajistí, že nám do bazénu nenapadají ani nečistoty, ani zvířata nebo kolemjdoucí.
Těmito počiny si zajistíme spokojené přezimování bazénu. Díky tomu všemu se zde eliminují možná rizika a stoupne naděje na to, že se po zimě opět shledáme s bazénem v bezvadném stavu. Který bude možno užívat, jakmile se opět dostatečně oteplí.
A to je přece to nejdůležitější.