Když sledujete televizi, a vidíte ženu s krásnými, dlouhými a hustými vlasy, je potřeba si nejprve uvědomit, že se do velké míry jedná o práci profesionálních kadeřníků, ale také příčesky. To ovšem neznamená, že byste nemohli mít vlasy hustější, zdravější a lesklejší. Jak ale na to?
Zbytečně je nezatěžujte
Pokud budete vlasy příliš zatěžovat, logicky se začnou lámat, ztrácet na síle a lesku. Příliš časté tepelné úpravy vlasy vysušují, a tím je také ničí. Pokud zrovna nespěcháte, namísto fénu nechejte vlasy přirozeně uschnout. Vyhněte si i častému žehlení, či natáčení vlasů pomocí kulmy. I tužidla a laky na vlasy nechávejte pouze pro speciální příležitosti, jelikož vašim vlasům neprospívají.
Volte kvalitní, nejlépe přírodní kosmetiku
Špatně zvolená kosmetika vlasům neprospívá, a chemie může dráždit pokožku hlavy, čímž dochází k loupání kůže a nadměrnému vypadávání vlasů. Šampon, kondicionér, i vlasovou masku volte nejlépe přírodní, a kvalitní. Stejně tak olejíčky, a další přípravky, které běžně k úpravě vlasů používáte.
Umývejte pravidelně a správně
Ideální rozmezí pro mytí vlasů je jednou za 2-3 dny. Šampon i kondicionér byste z vlasů měli smývat sprchovou hadicí, nikoliv jen ponořit hlavu do vany, ve které se už nachází jiné koupelové přípravky, a navíc tak ani pořádně vše z vlasů nesmyjete. Šamponem pak pořádně namydlete vlasy po celé délce, a nezapomínejte na masáž hlavy při umývání, aby se šampon dostal i ke kořínkům, a mohl je vyživovat. Kondicionér pak můžete rovněž rozetřít po celé délce, ke kořínkům už ovšem ne. Ty pak můžete vyživovat za pomoci speciálních olejíčků.
Vyhněte se barvení
Ne každý je spokojený se svojí barvou vlasů, mnozí zase barvení využívají kvůli krytí šedin. Barva na vlasy však ničí přirozenou strukturu vlasu, a oslabuje jej, což má za následek vysušení, třepení, a lámání. Mohou za to peroxidy, které se ve většině barev na vlasy objevují, společně s mnohou další chemií. Pokud už nutně změnu barvy potřebujete, vsaďte raději na přírodní barvy, a moc to nepřehánějte.