Určitě jste už o kamenných kobercích slyšeli. Není to převratná novinka, ale zatím ani natolik rozšířená, aby byla v každé druhé domácnosti. Má však něco do sebe. Pojďme se proto na tuto možnosti podívat z bližší perspektivy.
O co se vlastně jedná?
Pokud si libujete v moderních trendech, jistě vás tento způsob využití povrchů zaujme. Lze jej použít jak ve venkovních prostorách, tak také v interiéru. Kromě příjemného vzhledu, který ocení nejen milovníci přírodních materiálů, jsou tyto koberce také velmi odolné a s jejich údržbou se opravdu nebudete trápit. V čem tedy spočívá kouzlo drobných kamínků a proč jsou tak příjemné na dotek? Jedná se totiž o směs hladkých oblázků spojených speciálním pojivem, často na bázi pryskyřice. Pokládka je tedy celkem snadná a můžete tak jednoduše renovovat staré betonové podlahy či snadno dokončit rozpracovaný projekt zahradních chodníčků či posezení. Podlaha se instaluje vyléváním a následným tvrdnutím, kdy se také díky tomu dá zajistit její celistvost beze spár a její dokonalá rovnost.
Hlavní klady produktu
Kromě velkého výběru dekorů a různých typů kamínků, mezi nimiž nejsou jen prosté oblázky, ale třeba i mramor, je podlaha velmi odolná, zachovává si dlouhodobě příjemný vzhled, má protiskluzové vlastnosti, dobře snáší změny teploty a nevadí jí ani mráz či vysoká zátěž.
Využití v exteriéru a interiéru
Na zahradě kamenný koberec využijete jako podlahu pro svou terasu, pro chodníky, ale také jako příjemný prostor u bazénu. Ač se mnozí tváří na použití této podlahové krytiny skepticky, pak její položení v interiéru dozajista ohromí. Výborně se hodí nejen do koupelen, vstupních prostor, ale také pro schodiště a kuchyně. Efektním designovým prvkem je i použití na zdi, kupříkladu jako obklad kolem krbové vložky i pracovní desky v kuchyni.
Jak na to?
Směsi pro přípravu těchto podlah dnes bez problémů seženeme v hobby marketech. Kdo si na pokládku svépomocí netroufá, ten může oslovit renomovanou firmu a pouze sledovat, jak se mu zahrada či domácnost promění před očima.