Používejte správnou nabíječku
Ano, zdá se to být samozřejmostí, ale spousta lidí si neuvědomuje, že nabíječky na mobilní zařízení jsou přeci jen rozdílné, a tento problém nijak neřeší. Napájecí zařízení se mohou lišit jak v konektorech, tak ve frekvenci nabíjení. Pokud například zvolíte exemplář s příliš velkým napětím, váš telefon se může přehřívat, což může krátit životnost baterie. Je tedy důležité si zjistit, jaká nabíječka je ke kterému typu mobilních telefonů vhodná.
Nenechávejte telefon úplně vybít
Mezi lidmi se často říká, že pro co největší výdrž je potřeba mobil nechat úplně vybít, ale je to jen další z nepravdivých mýtů. Totální vybití totiž bateriím škodí, způsobuje to u nich kolísavost a výrazně přispívá k jejich konci. Výhodnější je tedy nabíjet svá zařízení už, když se blíží nucené vypnutí. Podobně je to i s nabíjením u nových telefonů, u kterých sice první nabití na 100 procent neuškodí, ale není žádnou nutností.
Nabíjet přes noc, nebo ne?
A jsme u další kapitoly, ve které se lidská tvrzení prolínají a liší každým dnem více. Realita je taková, že u počátečních telefonů zde škodlivost spojená s nočním nabíjením opravdu byla, podle mnoha pověr hrozilo vrcholné přehřátí a spálení, nebo dokonce exploze baterie. V dnešní době je ale situace naštěstí jiná. Aktuální moderní zařízení mají totiž onu výhodu, že dokážou samy odpojit přísun energie, která je již přebytečná. Když si tedy pořídíte kabel s nízkou spotřebou energie, dá se říci, že noční dobíjení je ideální.
Nové metody napájení
Ještě tady máme pár novinek, v jejichž vymýšlení se v posledních letech designéři moderních technologií předhánějí s velkou vervou a oblast dobíjení telefonů není výjimkou. Jde o způsoby nabíjení, které jsou rychlejší, úspornější, pohodlnější, mají ovšem katastrofální vliv na váš telefon. Jedním z nich je třeba bezdrátové nabíjení. Výzkumy ukazují, že prozatím je lepší zůstat u starého, klasického dobíjení. Je ale velmi pravděpodobné, že v brzké době přijdou nové vynálezy, které nabíjení pomocí kabelů možná úplně vyřadí.